Dopisz w tekście wyrazy z ramki przeczytaj uzupełniony tekst

Pobierz

Narysuj wykresy dwóch rodzin wyrazów - wykonaj ćwiczenie 4, s. 60 w zeszycie ćwiczeń.. (tekst źródłowy i pytania w załączniku) tekst zawiera treści lektury "WESELE" PILNE !. 7 .Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania poniżej.. Edukacja matematyczna.. .przeczytaj ponizszy tekst wpisz w kazda luke jeden wyraz z ramki.. maja * świecie * Zjednoczonych * państwowe * uroczystościachUzupełniamy tekst bliskoznacznymi wyrażeniami do wyrazów z ramki: Było piękne (ładne) lato.. 6.Strona 10 z 18 OJAP-100 Zadanie 8.. Przeczytaj tekst uzupełniając go wyrazami z ramki Zapisz w zeszycie wyrazy których pisownię trudno ci zapamiętać.. O porządek dbają dyżurni.. W razie potrzeby zmień formę wyrazów.. Posłuchaj/przeczytaj uzupełniony tekst.Wskaż rodziny wyrazów i rdzenie w wyrazach pokrewnych - wykonaj ćwiczenia 2 i 3, s. 59 w zeszycie ćwiczeń.. Podręcznik s.56-57.. Czy w dramacie 2 część dziadów jest prowadzony jakiś monolog wskaż go w tekście i wskaż też tekst poboczny który mówi .. Przetłumacz na angielski tekst tylko nie z tłumacza musze mieć na dziś o 20:30 więc .Podkreśl w tekście wyrazy z "ą".. zebrane informacje .przeczytaj ponizszy tekst wpisz w kazda luke jeden wyraz z ramki.. Odpowiedz na dwa pytania zamieszczone pod tekstem.. Mam nadzieję,NOGÓLNE Zapoznaj się z informacją w podanej notatce.. N Nastaw się na wysłuchanie dialogu z określonego obszaru leksykalnego z ..

Dopisz w tekście wyrazy z ramki.

Wypisz z tekstu te wyrazy z "ó", których pisownię potrafisz wyjaśnić.. 6.Zapisz wyrazy z ramki w kolejności alfabetycznej.. 6.Przeczytaj wyrazy o tym samym brzmieniu, lecz odmiennym znaczeniu.. Każdą rodzinę wyrazów możemy przedstawić na wykresie pokazującym wyrazy podstawowe i pochodne - zobacz wykres rodziny wyrazów.. rozmow bohaterow wykorrzystaj czasowniku z ramki Zaproponowac zapewnić nie zgodzic sie dodac otuchy powiedziec wyrazic wlasne zdanie podac propozycie .. Możesz skorzystać ze słownictwa z ramki.. niezwykłe spotkanie ,tajemnicza .przeczytaj ponizszy tekst wpisz w kazda luke jeden wyraz z ramki Witam Muszę napisać referat na jeden z tematów poniżej.. Porozcinaj paski z zapisanymi fragmentami listu.. Zjednoczonych Konstytucja 3 Tous Konstytucja 3 mo aye była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na po Stanach Na jej uchwalenia obchodzimy święto w czasie którego bierzemy udział w różnychobchodzone 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja) .. Wykreśl powtarzający się wyraz.. PROSZĘ O ODPOWIEDZI DO TEKSTU ŹRÓDŁOWEGO :( (tekst źródłowy i pytania w załączniku) tekst zawiera treści lektury "WESELE" :) PILNE !. (0-3) Przeczytaj tekst.. Podkreśl wyrazy z "ó".. Poszukajcie jej w Internecie i posłuchajcie.. Kwietna łąka..

2 Dopisz w tekście wyrazy z ramki.

Kwiaty rosną niemal wszędzie: na polach, łąkach, w przydrożnych rowach i w lasach.. Przeczytaj uzupełniony tekst.. bramka •mrówka •ślimak •okulary •pszczoła• mysz •tran .Plis na jutro!. Chłopiec bardzo dba o swój ogródek.. Wpisz odpowiednią literę (A-F) obok numeru każdej luki.. Przeczytaj uzupełniony fragment piosenki.. W gąszczu wielkich (ogromnych) liści siedziała kaczka i wysiadywała jajka.. Możesz wykorzystać wyrazy z ramki.. 2.Przeczytaj tekst .Wyrazy w nawiasach napisz w odpowiedniej formie czasu przeszłego.. Uwaga: dwa wyrazy zostały podane dodatkowo i nie pasują do żadnej luki.przeczytaj ponizszy tekst wpisz w kazda luke jeden wyraz z ramki.. Jest w nim 6 błędów interpunkcyjnych - popraw je.. Przeczytaj uzupełniony tekst.. Wymagana jest pełna poprawność gramatyczna i ortograficzna wpisywanych wyrazów.. W drodze powrotnej obserwowali kwitnące, żółte tulipany i wrzosowy bez.. Dziecko ma do dyspozycji wyrazy (do wycięcia lub wymienione przy tekście).. Uzupełnij w e-mailu luki 10.1.-10.3. zgodnie z treścią tekstu, tak aby jak najbardziej precyzyjnie oddać jego sens.. Uwaga!. Rosną w nim różne kwiaty, warzywa i drzewa owocowe.. Wpisz w każdą lukę (8.1.-8.4.). Pisanie Wypracowania Przeczytaj temat wypracowania W jaki sposób Ignacy Krasicki zrealizował swoje zalecenie: ,,Śmiejmy się z głupich, .przeczytaj ponizszy tekst wpisz w kazda luke jeden wyraz z ramki..

Przeczytaj uzupełniony tekst.

Proszę szybko o odpowiedz Zadanie z matematyki: wpisz w pole liczby -5-4 razy 9 .. jakie pojazdy przejeżdżają szosą łączącą Bukowo z Lipnem i w jakim kierunku jadą .. Jest tu całkiem wesoło.. W domu wszyscy opowiadali rodzicom i rodzeństwu o swoich wrażeniach z wycieczki.. Uwaga!. Ćwiczenie 2 Wpisz wyrazy z ramki w odpowiednie miejsce w tabeli komputer, pielęgniarka, kogut, kapusta .trawnikach.. Repetytorium.. Uzupełnij każdą lukę (8.1.-8.4.. N Słuchając tekstu po raz pierwszy, wyłapuj najbardziej oczywiste informacje.Rzeczownik w związku z liczebnikiem a) Rzeczowniki mogą być określane przez wyrazy, które oznaczają liczbę lub kolejność osób, zwierząt i rzeczy, np.: pięciu zawodników, trzy konie, dziesięć domów, piąty zawodnik, trzeci koń, dziesiąty dom WYRAZY TAKIE NAZYWAMY LICZEBNIKAMI b) Ze względu na różnice w znaczeniu i .W tym celu: - określ czas i miejsce akcji, - zapisz w punktach, jak wygląda świat przyszłości opisany w utworze, - zapisz wyrazy z języka naukowego.. Wstawia je tak, by pasowały do kontekstu (lub kontekstu i rymu).1.Przeczytaj tekst.. Nasza szkolna biblioteka wygląda pięknie.. Pozostałe litery utworzą dalszą .. Dopisz w tekście wyrazy z ramki.. uroczystościach • państwowe nowoczesną .. Drogi Romku!. może on być nawet na jedną stronę jeśli bedą konkrety w tym referacie także ściśle, zwięźle i na temat pozdrawiam Tematy: 1….przeczytaj ponizszy tekst wpisz w kazda luke jeden wyraz z ramki Przeczytaj poniższe opisy i zdecyduj , jakie bariery nastąpiły w procesie komunikowania się.W jaki sposób, twoim zdaniem, możliwie było by wyeliminowanie tych barier?przeczytaj ponizszy tekst wpisz w kazda luke jeden wyraz z ramki ..

... Dopisz do tekstu wyrazy z pomarańczowych ramek.

ZADANIA DLA UCZNIA: Przeczytaj wiersz Tadeusza Różewicza "Wiersz do ludożerców".Przeczytaj uważnie tekst.. Luki należy uzupełnić w języku polskim.. At first, he madePrzeczytaj/posłuchaj/ przyjrzyj się.. Czy wiesz, jakich części mowy brakuje w każdej luce?. (0-4) Przeczytaj tekst, z którego usunięto cztery zdania.. Gdy kaczuszki (kaczątka) się wykluły, popiskiwały głośno (donośnie).. TEMAT 1: Przesłanie utworu Tadeusza Różewicza "List do ludożerców".. Jakie inne słowa mogą zastąpić wyraz Adam ( lektura szatan z siódmej .. Chcesz w rewanżu zaprosić w czasie wakacji kolegę z Rosji w liście : - podziękuj za udany powrót i wyraź z .przeczytaj ponizszy tekst wpisz w kazda luke jeden wyraz z ramki.. N Przypomnij sobie liczebniki główne, które są często sprawdzane w tego typu ćwiczeniach.. Question from @Meloniax - Liceum/Technikum - Polski3.Przeczytaj tekst w podręczniku.. Szkoda, że Australia jest tak daleko i tak rzadko się widujemy.. Jedno zdanie zostało podane dodatkowo i nie pasuje do żadnej luki.. literę, którą oznaczono brakujące zdanie (A-E), tak aby otrzymać spójny i logiczny tekst.. ), przekształcając jeden z wyrazów z ramki w taki sposób, aby powstał spójny i logiczny tekst.. maja świecie pamiątkę.. Dopisz w zdaniach wyrazy z ramki.. Były bardzo (niezwykle) ciekawe świata.Przeczytaj tekst.. Spośród wyrazów podanych w ramce wybierz te, które są poprawnym uzupełnieniem luk 11.1.-11.3.. Ćwiczenia są na dwóch poziomach trudności: 1. dobierz słowa, by uzupełnić luki - ćwiczenie łatwiejsze.. Wykreśl powtarzający się wyraz.. Uzupełnij hasłem zdanie.. Trzy wyrazy zostały podane dodatkowo i nie pasują do żadnej luki.. Nudziła się, bo rzadko (nieczęsto) ktoś ją odwiedzał.. Przeczytaj polecenie, a następnie przykładowy list.. Jeśli masz wątpliwości, jak to zrobić, przeczytaj list zamieszczony w podręczniku na stronie 12.. Przeczytaj uważnie teksty na wyciętych paskach, a potem ułóż z nich treść listu zgodnie z zasadami.. Wpisz odpowiednią literę obok numeru każdej luki.. Wybierz z ramki tylko te wyrazy, które są właściwą w danej luce częścią mowy.. Czasami pragniemy zabrać cząstkę łąki do domu, dlatego robimy bukiety.. Podkreśl w tekście zdanie, które mówi o tym, co babcia kupiła.. Z tekstu dyktanda wypisz 3 rzeczowniki, 3 czasowniki, 3 przymiotniki rzeczowniki _____, _____, _____Uzupełnij luki.. Dziś poznamy liczby trzyc.. Przeczytaj uzupełniony tekst.Strona 12 z 14 Zadanie 11..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt