Charakterystyka pestki ten obcy

Pobierz

Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterów powieści I. Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Pestka Ubyszówna - charakterystyka • Ten obcy Tak naprawdę dziewczynka miała na imię Patrycja, ale w ten sposób zwracała się do niej tylko matka.. Podobnie jak Ula, mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje.. narracja i język powieści "Ten obcy" .. Choć przyjaźń między dziewczętami trwała już dłuższy czas, Ula wciąż jeszcze .Motywy literackie w powieści "Ten obcy" .. Tata Pestki zawsze podrzuca jej smakołyki, rodziciel Mariana cieszy się, że w domu rządzi mama i chętnie się jej podporządkowuje nawet, gdy przed kolacją przegania go z jego praca.. Była bardzo ładna i wysportowana.. Ambitna, pewna siebie, wzbudzająca podziw i uznanie rówieśników, przeciwieństwo Uli.To bardzo atrakcyjna dziewczyna, wysoka, szczupła i zgrabna.. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. Na wakacje przyjeżdża z matką do Olszyn.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.. Pestka jest ładna, dobrze wysportowana, pewna siebie, inteligentna, odważna, stanowcza, energiczna.Charakterystyka porównawcza Pestki i Uli - Ten Obcy 6 marca 2020 0 Przez admin ..

Min.2 str.Pestka Ubyszówna charakterystyka bohaterki powieści "Ten obcy".

Jest ładą trzynastolatką, o wysokiej i smukłej posturze, a także o ciemnych włosach i jasnych oczach, których spojrzenie nieraz potrafi przenikać do szpiku kości.Powieść Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Ula Zalewska, bohaterka powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy to ładna i zgrabna dziewczyna.. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.. Były to najzwyklejsze codzienne sprawy, ale dla Uli ciekawe jak bajka.. Jej ojciec pracował w biurze.. Na szczególną uwagę zasługują dwie dziewczyny - Pestka i Ula.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.Ten obcy - powieść napisana przez Irenę Jurgielewiczową.. Pestka bardzo podoba się Marianowi, który uważa, że ma piękne oczy.. Ojciec Uli rozwiódł się z jej matką i zamieszał we wsi Olszyny, gdzie pracował jako doktor.Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Była sprawiedliwa i wrażliwa na krzywdę innych.. Bohaterowie: Pestka Ubyszówna - charakterystyka Ula Zalewska - charakterystyka Zenek Wójcik - charakterystyka Bohaterowie .Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny z powieści "Ten obcy"..

Ma ciemne włosy.Przydatność 80% I. Jurgielewiczowa "Ten obcy" - charakterystyka Pestki.

"Ten obcy" przedstawia przygody grupy nastolatków.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Pestka Ubyszówna Jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. Pestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. W sposobie bycia jest pewna siebie, przebojowa, ciekawa świata i odważna .Pestka Ubyszówna jest jedną z głównych bohaterów powieści "Ten obcy".. Wśród nich znajduje się Ula Zalewska i to właśnie ją chciałabym opisać.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.charakterystyka pestki Bohaterka powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy", przyjaciółka Uli Zalewskiej.. Pestka ma wspaniałych rodziców, którzy bardzo ją kochają.. Chodziła do klasy z Ulą Zalewską, która także spędzała wakacje w Olszynach.z bohaterów książki pt. ?Ten obcy.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Od początku zakochała się w Zenku.. W Olszynach mieszka ojciec Uli, który jest lekarzem.Charakterystyka Pestki Ubyszówny Pestka Ubyszówna podobnie jak Marian należy do drugoplanowych bohaterów powieści "Ten obcy".. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację..

Zenek ma szesnaście lat i jest wysokim, sprawnym ...opisz charakterystyki pestki Zlektury Ten Obcy ty jest lektura!!

I z ojcem, który jest ojcem naprawdę.. Czuje się nieszczęśliwa, przeżyła rozwód rodziców i śmierć matki.. Dziewczyna mieszkała w Warszawie a do Olszyn przyjechała na wakacje.. Znalazła w nim pokrewną duszę.. Była bardzo oddana .Charakterystyka Pestki Ubyszówny - "Ten obcy" I. Jurgielewiczowa Pestka pochodziła z bardzo kochającej się i ciepłej rodziny.. Pestka Ubyszówna miała ok. trzynastu lat.. Mieszka z matką i ojcem we Wrocławiu.. Z kolei Julek wspomina, że choć ojciec czasem na niego huknie, to rozmawia z nim jak z dorosłym, a jego .Charakterystyka Uli Zalewskiej.. Była bardzo ładna i wysportowana.. Ma około dwunastu lat i nie ma rodzeństwa.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Charakterystyka Pestki Ubyszówny z powieści "Ten obcy".. Wychowana została w Warszawie przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy była małą dziewczynką.. Jest przyjaciółką Uli Zalewskiej ,która chodzi z nią do klasy.. Miała wspaniałe relacje z matką, która darzyła ja wielką i bezgraniczną miłością.Plik Wypracowanie Ten Obcy Charakterystyka Pestki.txt na koncie użytkownika CZESIOZAPRASZA • folder Ten obcy • Data dodania: 17 sty 2012Plik ten obcy charakterystyka uli i pestki.txt na koncie użytkownika bdunn9386 • Data dodania: 14 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb..

Mieszka w Olszynach z mamą, a jej ojciec prawdopodobnie przebywa za granicą.charaktrystyka pestki z lektury ten obcy Rozwiązania (1) Autor: Natix3210.

Kilka lat po rozejściu się rodziców zmarła jej mama.. Była przyjaciółką Pestki, ale szczególnie polubiła Zenka Wójcika.. 1.Opisuję Pestkę Ubyszównę postać literacką z lektury "Ten Obcy".. Jest to czternastoletnia dziewczynka, która miała wiele kłopotów rodzinnych.. Pestka była energiczna i stanowcza, .Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Przed domem stała rozklekotana dekawka doktora Zalewskiego.. To, co mówiła Pestka, składało się na obraz życia spędzanego z matką.. Chłopcy, jak zawsze, obejrzeli ją ze wszystkich stron, dzieląc sięJedną z bohaterek książki dla młodzieży I.Jurgielewiczowej pt.,, Ten Obcy" była Pestka .. Tęskni bardzo za matką, dlatego pisze pamiętnik w formie listów do matki, w których zwierza się jej ze wszystkiego.Charakterystyka bohaterów.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Ma czarne włosy, a jej szare oczy kontrastują z włosami.. Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".. Pestka jest piękną dziewczyną, która zdaje sobie sprawę z tego, że może podobać się kolegom.TEN OBCY, Irena Jurgielewiczowa 4 Rozmowa o urodzie Pestki trwałaby może jeszcze dłużej, gdyby nie to, że dotarli właśnie do domku, w którym mieszkała Ula.. Pestka doskonale wie, jak działa na chłopców jej uroda i czasem to wykorzystuje.Napiszę charakterystykę wybranej przez siebie postaci lekturowej "Ten obcy" która mi zaimponowała Napisz charakterystykę postaci Pestka w książce "Ten obcy".. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt