Dlaczego palącej się benzyny nie wolno gasić wodą

Pobierz

pokaż więcej.Wyniki wyświetlane dla: wyjaśnij dlaczego palącej się benzyny nie wolno gasić wodą Kolejność wyników wyjaśnij dlaczego palącej się benzyny nie wolno gasić wodą od najnowszych do najstarszych.Jest to główny powód, dla którego nie można gasić palącej się nafty wodą.. Zakryj pojemnik, pomoże to zablokować dostęp powietrza do niego.. Benzyna, olej…i inne ciecze gęstsze od wody.. Daj łapkę w górę :)Masz jakieś pytanie lub zadanie do rozwiązania?. Lampy nafty na początku były przedmiotem luksusu, na który mogła sobie pozwolić tylko szlachta.Dlaczego palącą benzynę nie można gasić wodą?. na stacji benzynowej i w jej pobliżu zakazuje się palenia papierosów i używania otwartego ognia b.) płonącej benzyny nie można gasić wodą.. Olej lub tłuszcz jest lżejszy niż woda.. Odpowiedź Guest Płonącej benzyny nie można ugasić wodą, ponieważ jest ona lżejsza od wody.. W gaśnicy typu X trzeba wyciągnąć zabezpieczenie, chwycić za wąż i trzymając gaśnicę w pozycji pionowej zaworem do góry naciskać na dźwignię i kierować środek gaśniczy na źródło ognia.Teraz wyjaśnię Ci jak to się dzieje, że woda dodana do płonącego oleju (lub ropy, nafty czy benzyny) sprawia, że wszystko wybucha i pożar się rozprzestrzenia.. Po próbie ugaszenia płonącej benzyny wodą okazałoby się, że będzie ona pływała naUWAGA!. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej..

Płonącej benzyny nie można gasić wodą, ponieważ.

spód garnka w czasie gotowania pokrywa się czasem sadzą.Przy użyciu wody nie można gasić również palących się tłuszczów i paliw.. Wejdź na mój profil na Instagramie: się benzyny nie można gasić wodą, bo jest ona lżejsza od wody.. W 99% przypadków poprawne będzie użycie pisowni rozłącznej tj. " nie wolno ".. Pożar nie ulegnie ugaszeniu ,a w dodatku będzie się szybko rozprzestrzeniał.. Podpięte do prądu mogą zrobić Ci krzywdę, bo woda dobrze go przewodzi!. ponieważ benzyna jest lżejsza od wody.. Zobacz poniższe przykłady i zapoznaj się z definicją każdego ze znaczeń.. Dlaczego nie można używać wody do gaszenia oleju?. Był on polskim aptekarzem oraz najwybitniejszym polskim pionierem techniki (zajmował się destylacją ropy naftowej).Dlaczego spalania benzyny nie można gasić wodą?. Najlepsze rozwiązanie.. Poprawna pisownia, znaczenie: nie można.. Oglądasz stare wydanie książki.. Nie otwieraj tej puszki, dopóki nie przestanie się palić.. Wyjaśnij, dlaczego: a.). Nawet jeszcze bardziej zacznie się palić.. Dlaczego muszę wlać wodę obiektów spalania?. Wszystko to, dlatego, że benzyna osiada na powierzchni wody, jest więc lżejsza od wody.Dlaczego palącej sie benzyny nie można gasic wodą podaj inne sposoby gaszenia.. Proszę uważnie czytać wszystkie polecenia i informacje do .. Wyjaśnij, dlaczego wodą nie wolno gasić palącej się benzyny..

Tłuszczy olejów oraz paliw nie można gasić wodą!!!

Woda jako nie ma jakichś szczególnie wyjątkowych właściwości nie licząc dużego ciepła właściwego dzięki czemu dobrze ochładza rozgrzane, płonące przedmioty zapobiegając w ten sposób dalszemu .Właściwości benzyny 09: 21 Palącej się benzyny nie wolno gasić wodą!. Ponieważ spalanie - szybkiego przetwarzania substancji czynnej z tlenem, głównym celem jest to, że bariera dla gazu przedmiotu, który jest oświetlony.. Wylewanie wody z tych rzeczy, obniżyć ich temperaturę, tlen blokując drogę do obiektów.W takiej sytuacji lepiej nadaje się gęsta tkanina (na przykład dywan, płaszcz, narzuta na łóżko itp.).. biarąc rzecz na chłopski rozum no.. Piana gaśnicza to związek środka pianotwórczego z wodą i powietrzem.. Benzyna ma gęstość mniejszą od wody - paląca się benzyna będzie utrzymywała się na powierzchni wody i przemieszczała razem z nią.. Ignacy Łukasiewicz żył w latach .. Gaśnicami pianowymi i wodą nie możemy również gasić metali oraz karbidu.. Woda nie ugasi benzyny, bowiem jest to ciecz od niej gęstsza.W tym wypadku posłuż się piaskiem lub gaśnicą.odpowiedział (a) 26.09.2015 o 10:58: a) - instalacji elektrycznych pod napięciem, ponieważ woda jest dobrym przewodnikiem prądu, który może porazić (nawet śmiertelnie!). c)produkty spalania benzyny reagują z wodą, tworząc produkty łatwo palne.DAM 6!.

Najlepszy do gaszenia benzyny jest piasek.

b)woda ma gęstość większą od gęstości benzyny, nie odcina więc dostępu tlenu od płonącej substancji.. Kraking 09: 21 Reforming - proces izomeryzacji i cyklizacji produktów krakingu stosowany w celu otrzymania węglowodorów o łańcuchach rozgałęzionych lub pierścieniowych, które cechują lepsze parametry spalania.. Płonącej benzyny nie należy gasić wodą, ponieważ: a)Benzyna ma gęstość większą od gęstości wody, więc woda odcina dostęp tlenu do płonącej substancji.. Do gaszenia benzyny należy używać Gaśnicy proszkowej oraz gaśnicy halonowejWyjaśnij, dlaczego płonącej benzyny nie wolno gasić wodą.. « Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2006, 08:04:22 pm ».. Po próbie ugaszenia będzie się ona unosić na wodzie, dalej się paląc.Ponieważ benzyna jest lżejsza od wody więc się utrzumuje na powierzchni wody i pali się dale.. Bez względu na to, jak skuteczne mamy środki gaśnicze, należy pamiętać,Proszę sprawdzić, czy arkusz egzaminacyjny zawiera 12 stron.. Płonącej benzyny nie można ugasić wodą, ponieważ jest ona lżejsza od wody.. Jakich substancji należy do tego celu użyć?. - ciał palących się w wysokiej temperaturze przez żarzenie, ponieważ może to spowodować rozrzut ogniska pożaru, a nawet wytworzenie mieszaniny wybuchowej, tzw. gazu piorunującego.wyjaśnij co oznacza zdanie liczba oktanowa benzyny wynosi 98; wyjaśnij dlaczego palącej się benzyny nie wolno gasić wodą; z trzech dystrybutorów na stacji benzynowej; zastosowanie benzynyWskaż poprawne dokończenie zdania..

...Nie wolno razem czy osobno?

Palącej się benzyny nie można gasić wodą, ponieważ Odpowiedź na zadanie z To jest chemia 1.. Wniosek.. Tłumi płomień, izoluje dopływ powietrza, a przy tym obniża temperaturę płonącego przedmiotu.1.. Po próbie ugaszenia płonącej benzyny wodą okazałoby się, że będzie ona pływała na powierzchni wody dalej się paląc.. Ewentualny brak należy zgłosić przewodniczącemu zespołu nadzorującego egzamin.. W XIX wieku najpopularniejsza była naftatowary do oświetlenia.. Ponadto, wodą nie należy gasić pożaru w muzeach, archiwach i bibliotekach ze względu na jej niszczące działanie.Podobało się?. Pod żadnym pozorem nie gaś urządzeń elektrycznych wodą!. Kiedy jest zimny, to utrzymuje się w naczyniu na górze, a woda na dole.kacperszczepan2 Ponieważ benzyna i część innych produktów ropopochodnych używanych najczęściej w życiu codziennym ma mniejszą gęstość od wody, nie można ich nią gasić.. Po gimnazjumpłynów łatwopalnych, lżejszych od wody, np.: benzynę, naftę, olej; ciał stałych rozgrzanych do bardzo wysokich temperatur, niektórych metali.. Zakres podstawowy.. Zapisane.. 2.Odpowiedź jest prosta - są to związki cięższe od benzyny, w związku z tym nie będzie ona miała szans wydostać się na powierzchnię..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt