Opisz urocze kaczątko

Pobierz

Pewnej kaczce wykluły się kaczątka jednak jedno z nich znacznie odstawało od reszty, czyli różniło się wyglądem.. - duże - niezgrabne - czarnoszare - brzydkie - odrażające - niepodobne do żadnego innego kaczątka - miał dobre serduszko - umiał świetnie pływaćGdy się wykluło było bardzo duże i brzydkie.Nie podobne do reszty kaczątek,określane było jako dziwaczne.Miał krótkie,niezgrabne skrzydła,nastroszone piórka i długą szyję.Z biegiem czasu,brudnoszare, brzydkie i niezgrabne kaczątko stało się pięknym białym łabędziem godnym podziwu!Przeczytaj tekst ,, Urocze kaczątko" na str 9 podr.. Proszę przeczytać baśń "Brzydkie kaczątko"-podręcznik str.8 oraz wiersz "Urocze kaczątko" i wykonać zadania ze strony 7 i 8 w ćwiczeniach.Proszę przeczytać wiersz "Urocze kaczątko" str.9 w podręczniku, a nastepnie wykonać polecenia 4, 5 na str. 8 w ćwiczeniach.. Rozwinięcie treści.. Przypomnienie planu schematu opisu - karty pracy str. 4, zad.. Opis postaci).. 4.Zachowanie.. Edukacja .Bajka dla dzieci po polsku z animacjami 3D: Brzydkie Kaczątko"Ta historia miała miejsce dawno temu, podczas pięknego lata, kiedy wszystko było zielone, a sło.Kolejnym zadaniem podczas lekcji będzie ćwiczenie czytania wiersza w podręczniku na str. 9 pt. "Urocze kaczątko".. 3.Ubiór.. - opis właściwy - określenie cech I.. Zrób zdjęcie i wyślij lub przepisz opis .Najczęściej opisujemy człowieka lub postać z literatury..

Temat: Brzydkie kaczątko.

Kolejnym zadaniem podczas lekcji będzie ćwiczenie czytania wiersza w podręczniku na str. 9 pt. "Urocze kaczątko".. (Kć 4s.8) Skorzystaj z wyrażeń pomocniczych i opisz w zeszycie kaczątko według podanego planu 1.Przedstawienie postaci.. Kaczątko wyróżniało się nie tylko wyglądem.. 6.Własna opinia.. Na jego podstawie opisz w zeszycie kaczątko Skorzystaj z wyrażeń pomocniczych w zad 4 str 8 ćwiczenia.. Ostatnim zadaniem będzie odszukanie w ćwiczeniu 5 str. 8.W domu: Opisz przygodę psa Lampo, która najbardziej ci się podobała i wykonaj ilustrację (czas odsyłania prac do końca tygodnia).. Zawsze ubrane niezwykle modnie.. 5.Zainteresowania.. W celu przedstawienia postaci należy znać jej nie tylko wygląd, ale także cechy odróżniające ją od innych osób.Opisz niedźwiedzie z fotografii w podręczniku na str. 58-59.. 4 s. 8; Praca domowa : Pokoloruj na żółto tylko pola z przymiotnikami.- ćw.. 24.04.2020: edukacja zintegrowanaOpisz go, używając jak najwięcej zdań z jednorodnymi członami.. Na podstawie przeczytanego wiersza i informacji podanych w ćw.4 s.8 w K.P. opiszcie kaczątko i prześlijcie opis do oceny..

• Opisz w zeszycie kaczątko - ćw.

Przełożyła Justyna Gardzińska WARSZAWA 2012 Dla Hany i jej Dziadków.. Po przeczytaniu zapoznajcie się z planem opisu w kartach pracy str. 8 ćwiczenie 4 i zgodnie z nim opiszcie kaczątko z wiersza w zeszycie.. Powtarzamy wiadomości .Recenzja baśni "Brzydkie Kaczątko" Ch.. - wrażenia , wnioski wykonaj zad 5 str. 8 ćwiczeniaZapoznaj się z treścią wiersza "Urocze kaczątko" - podręcznik str. 9, a następnie przeczytaj .. Wstęp - co opisujemy II,.. 5.Zainteresowania.. Wykonajcie ćw.. Jaka pora roku przedstawiona jest w tym fragmencie baśni?. 3.Ubiór.. Do tego nakładało sweterek, pelerynę i szalik w groszki.. Wykonajcie ćw.5 s.8 K.P.. W ramach ćwiczeń ruchowych - wychodzimy na świeże powietrze,spacerujemy na podwórku do 25 minut.. Twoim zadaniem jest zredagowanie opisu kaczątka na podstawie punktów w ćwiczeniu ( zakładka .. polecenie ćw.. 21.04.2020 wtorek.. Jak wyglądało pisklę, które wykluło się na końcu?. Odpowiedz na pytania na podstawie fragmentu baśni Hansa Christiana Andersena "Brzydkie Kaczątko" podręcznik str. 8.. Kaczątko wyróżniało się swoją urodą, było bardzo piękne.. Skorzystaj z planu podanego na karteczce oraz z wyrażeń pomocniczych.- ćw.. 4 str. 8 w zeszycie ćwiczeń.. : "Brzydkie kaczątko" opowiada o losach łabędziego pisklęcia, które wykluło się w kaczym gnieździe..

Przeczytajcie wiersz "Urocze kaczątko" s.9 w podręczniku.

Możesz wykorzystać wyrażenia pomocnicze.czwartek 2 IV Edukacja polonistyczna - proszę, aby uczniowie zapisali w zeszycie lekcje, temat: Urocze kaczątko a następnie na podstawie wiersza Stefana Skąpskiego - podręcznik str. 9 opisali kaczątko z wiersza.. Ułóż po jednym zdaniu z opinią wyrażoną wyrazami w związku współrzędnym (jednorodne człony).Mitchell David - Atlas Chmur [od4pgmr9wv4p].. Skorzystaj z wyrażeń pomocniczych i opisz w zeszycie kaczątko według podanego planu: 1.Przedstawienie postaci .2.Ogólny wygląd.. Zakończenia.. 4.Czytanie wiersza "Urocze kaczątko" ((Podręcznik s.9) - Opisywanie kaczątka na podstawie wiersza.. Ze względu na swój wygląd, zupełnie inny niż małych kaczątek, nie zostało życzliwie przyjęte na podwórku.. 5 s. 8-Edukacja matematyczna.. Wszyscy potrącali i kopali je, kury i kaczki .2.. Gdzie znajdowało się gniazdo kaczki?. 4.Zachowanie.. Posłuchaj tekstu o niedźwiedziach.. Doskonale również pływało.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Napisz opis brzydkiego kaczątka.. Zakładało czapeczkę przystrojoną w lilie, przy skrzydłach miała kwiaty, a na nogach różowe trzewiki.. 6.Własna opinia.. 2.Ogólny wygląd..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt