Komu bardziej współczuję antygonie czy kreonowi rozprawka

Pobierz

Pomóż nam się promować, podziel się stroną .W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która kierowała się racjami uczuć, grzebiąc brata, - Kreona, który zakazał grzebania Polinejkesa kierując się racjami dobra państwa i rozumu.Można współczuć Antygonie, ale w świetle przytoczonych argumentów jasno widać, że świadomie wybrała swój los i świadomie złamała prawo, wiedząc, że grozi jej kara śmierci.. Antygona, jego siostra ani myślała podporządkować się mu.. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Czy zgadzam się z autorem tej wypowiedzi?. Kreonowi, tyranowi, który uważa, że śmierć nie jest.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Kierowała się tym, co podpowiadało jej serce.. Antygonie, kobiecie wiernej prawom boskim, będącej w położeniu, z którego nie ma i innego wyjścia niż śmierć, ponieważ obaj jej bracia zginęli w bratobójczej walce?. "Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?. Akcja Antygony oparta jest na konflikcie tragicznym.Komu bardziej współczuję?. Tyle miał wagi i siły w człowieku, Aby mógł łamać święte prawa boże,Zadanie: antygona czy kreon , która z postaci jest bardziej Rozwiązanie: uważam, że bardziej tragiczną postacią jest kreon to przez jego tak zawzięte prawa"Antygona wybrała swój los, Kreon został przez los przygnębiony..

2009-10-08 18:09:33Komu bardziej współczuję antygonie czy kreonowi rozprawka.

Kreonowi, tyranowi, który uważa, że śmierć nie jest wystarczającą karą za zdradę,… Czytaj dalej →Inne antygonie, bardziej, komu, kreonowi?, rozprawka, współczuję "Na pustyni bardziej odczuwa się samotność.. .Kreon kierował się przede wszystkim prawem jako sędzie a nie wujek.. Autor stawia głównych bohaterów : Antygonę , Kreona , Hajmona i Eurydykę w sytuacji wyboru .. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Jednak umarły był zdrajcą ojczyzny i Kreon, król Teb, przestrzegając prawa ziemskie, kierując się rozumem oraz dobrem państwa, rozkazał pozostawić go bez pochówku.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Kiedy Kreon spytał się jej dlaczego złamała prawo, Antygona odpowiedziała: A nie mniemałam, by ukaz twój ostry.. Finisz tragedii to seria samobójstw: zabija się Antygona, zrozpaczony Hajmon i Eurydike - jego matka, a żona Kreona.. rozprawka zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum]Strażnik doniósł jednak Kreonowi, że ktoś pochował Polinejkesa.. Ustanowił prawo dobro jest najważniejsze,dobro przyjaciół.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. Jego żona i syn zabili się..

Komu bardziej współczuję?

2012-10-06 14:19:14 Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - rozprawka 2009-03-24 14:50:42 Komu przyznasz racje w sporze Kreon - Antygona ?. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.83% Komu bardziej współczuję Antygonie czy Kreonowi - rozprawka.Antygona reprezentuje prawo boskie, Kreon prawo ziemskie.. Antygona kierowała się Miłością do brata którego pochowała pomimio zakazu króla a także nienawiścią do Kreona który zostawił Polinejkesa na pozarcie dzikim patką.Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Antygony, czy Kreona?. Antygonie czy Kreonowi?. ".Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. Dlatego w tej rozprawce postaram się dowieść słuszności następującej tezy: "Antygona ginie, a Kreon ponosi klęskę".Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia..

- rozprawka ... 3,071 wizyt.

Czy los… Czytaj dalej →Która z postaci, Kreon czy Antygona jest bardziej nieszczęśliwa.. Antygonie, kobiecie wiernej prawom boskim, będącej w położeniu, z którego nie ma i innego wyjścia niż śmierć, ponieważ obaj jej bracia zginęli w bratobójczej walce?. Kreonowi, tyranowi, który uważa, że śmierć nie jest wystarczającą karą za zdradę,… Czytaj dalej →Kreon jest konsekwentny.. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Moim zdaniem Antygona i Kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa.. Okazało, że zrobiła to Antygona - siostra Polinika.. Sformułuj własne stanowisko i rozważ je w formie rozprawki.. Uwaga!. Zdaniem Kreona Polinejkes był zdrajcą, musi więc zostać ukarany.Prosze pilne !. Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Po czyjej stronie leży słuszność.. Kobiecie wiernej prawom boskim, przechodzacej trudną sytuację, ponieważ obaj jej bracia zginęli w bratobójczej walce, czy też tyranowi, który wątłe prawa ludzkie przedkładał ponad święte prawa boskie?Komu bardziej współczuję?. Antygonie, kobiecie wiernej prawom boskim, będącej w położeniu, z którego nie ma i innego wyjścia niż śmierć, ponieważ obaj jej bracia zginęli w bratobójczej walce?.

- rozprawka.

Rozprawka z Antygony !. Nie są oni zmuszeni wybierać między dobrem… Czytaj dalej →Antygona czy Kreon?. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Komu bardziej współczuję?. Antygona to posąg przerastający ludzką miarę, Kreon to zwykły człowiek, pełen słabości i błędów: jego upadek wzrusza bardziej niż tragiczna śmierć Antygony".. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Zarówno Antygona jak i Kreon są bohaterami tragicznymi.. uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!. Kreon, natomiast, został przez los obarczony poczuciem winy i pognębiony utratą wszystkich najbliższych.Komu bardziej współczuję?. Mimo że przestępstwa dokonała narzeczona jego syna - utrzymuje wyrok w mocy i skazuje Antygonę na powolną śmierć w lochu.. Tytułowa bohaterka kierowała się prawem boskim, a Kreon zasadą, że zdrajcę należy ukarać.. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. Obaj zginęli w bratobójczym pojedynku.. Antygonie, kobiecie wiernej prawom boskim, będącej w położeniu, z którego nie ma i innego wyjścia niż śmierć, ponieważ obaj jej bracia zginęli w bratobójczej walce?. Kreonowi, tyranowi, który uważa, że śmierć nie jest wystarczającą karą za zdradę,… Czytaj dalej →Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?". Dwa równorzędne prawa, które maja ponadczasowy wymiar, od zarania dziejów do dzisiaj reprezentują walkę miedzy jednostka, która ma praw do wolności, miedzy rozumem a uczuciem, a ograniczającymi.. Przydatność 60% Komu bardziej współczuję, Antygonie czy Kreonowi?. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.. Po pierwsze Kreon stosując prawa postąpił źle, że nie pozwolił na pochówek brata Antygony, bo każdemu zmarłemu należy okazać szacunek.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?. - rozprawka.W Antygonie Sofoklesa mamy do czynienia z konfliktem tragicznym , sprzecznością pomiędzy prawem ziemskim i boskim .. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt