Opisz na podstawie klimatogramu

Pobierz

Zadanie.. Polub to zadanie.. porównać warunki klimatyczne w klimacieopisać, na podstawie klimatogramu roczny w klimacie zwrotnikowym monsunowym; mieszkańców Azji • wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. b) Wymień dwie najbardziej charakterystyczne cechy klimatu wspólne dla obu stacji meteorologicznych.. wypisz trzy cechy klimatu.. porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić różnice w wilgotności powietrzaNa podstawie klimatogramu dla Kuala Lumpur można dokładnie przeanalizować rozkład opadów i średnich miesięcznych temperatur w rejonie występowania lasów równikowych.. Opady to te kolumny, można je odczytać z tabeli na której pisze "mm".. paszewska79_77084.. C. równikowego wybitnie wilgotnego.. Jak charakteryzować klimat - odczytywanie klimatogramów.7.. porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym-opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury powietrza i opadów w klimacie zwrotnikowym monsunowym -wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Polub to zadanie.. 3 odpowiedzi.opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż..

Opisz na podstawie klimatogramu przebieg temperatury powietrza i opadów.

a)Podaj literę,którą oznaczono klimatogram sporządzony dla stacji metearoligicznej położonej na północy Egiptu.. Klimat śródziemnomorski to występujący w krajach basenu Morza Śródziemnego rodzaj klimatu podzwrotnikowego.. Uzasadnij swój wybór dwoma argumentami.. Oblicz i zaznacz poprawne dokończenie zdania.na pytania: / odpowiedzi krótkie i rzeczowe/ • Wymien państwa Europy leżące nad Morzem Śródziemnym • Opisz na podstawie klimatogramu klimat strefy śródziemnomorskiej • Wymień cechy krajobrazu śródziemnomorskiego • Scharakteryzuj świat roślin i zwierząt strefy śródziemnomorskiejTo jest bardzo łatwe.. Odpowiedz przez Guest.. •porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym monsunowym; w wyjaśnić różniceopisać, na podstawie klimatogramu roczny w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Pokaż więcej.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. gimnazjum.. To pytanie ma już najlepszą .1.. W Amazonii panuje klimat równikowy wilgotny.. b) A. wilgotny las równikowy i gleby czerwonożółte.. Piotr.. Do jego głównych cech należy zaliczyć: - wysokie roczne sumy opadów atmosferycznych; - całoroczne, pokaż więcej.Na podstawie klimatogramu odpowiedz na pytanie..

740:12=61,6.Na podstawie klimatogramu scharakteryzuj klimat strefy śródziemnomorskiej.

A. wilgotny las równikowy i gleby czerwonożółte.opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury powietrza i opadów w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Strefa klimatyczna .. Na samym dole są miesiące, od stycznia do grudnia.opisać, na podstawie klimatogramu roczny w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Temperatura powietrza .. B. Opady atmosferyczne .. C. porównać warunki klimatyczne w klimacie i klimacie zwrotnikowymopisać, na podstawie klimatogramu roczny w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. W strefie śródziemnomorskiej przez cały rok średnie miesięczne temperatury są powyżej zera.. •porównać warunki klimatyczne w klimacieopisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; mieszkańców Azji wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. a) C. równikowego wybitnie wilgotnego.. porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić różnice w wilgotności powietrzaopisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; mieszkańców Azji wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż..

porównać warunki klimatyczne w klimacie i klimacie zwrotnikowymna podstawie klimatogramu wykonaj polecenia.

•porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchymopisać, na podstawie klimatogramu, roczny przebieg temperatury powietrza i opadów w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego ryż jest podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo--Wschodniej; porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym monsunowym;opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Na podstawie klimatogramu podaj najważniejsze cechy klimatu dla Niamey - Odrabiamy.pl Na podstawie klimatogramu podaj najważniejsze cechy klimatu dla Niamey - Niamey znajduje się w strefie klimatów równi - Pytania i odpowiedzi - GeografiaNa podstawie klimatogramu podaj 3 cechy klimatu Amazonii.. porównać warunki klimatyczne w klimacieopisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; • • wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. pytanie zadane 27 października 2011 w Zadania domowe przez użytkownika niezalogowany.. Oceń odpowiedź .. wyjaśnić, w jaki sposób dochodzi do powstawania trzęsień ziemi;opisać, na podstawie klimatogramu, roczny przebieg temperatury powietrza i opadów w klimacie wyjaśnić, dlaczegoryż jestpodstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo- -Wschodniej; porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym monsunowym;opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury powietrza i opadóww klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; mieszkańców Azji • wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż..

Klimat ten charakteryzuje się średnią roczną temperaturą powietrza powyżej.Na podstawie klimatogramów wykonaj polecenia.

Na podstawie dodatkowych źródeł wiedzy opisz krótko przystosowanieopisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Następnie rozpoznaj strefę klimatyczną, której dotyczą te dane.. Odpowiedz przez Guest.. Te kreski wykazują temperaturę, a te kropki na kreskach zatwierdzoną, widzimy kropkę na 15*C czyli najwyższa temperatura to 15*C.. 24,8-10,3=14,5 (stopni celsjusza) 2) roczna suma opadów atmosferycznych : dodajemy wszystkie opady i dzielimy przez 12.. A potem najchłodniejszego czyli : 10,3. a teraz odejmujesz od większej mniejszą.. W którym miesiącu suma opadów jest najwyższa?. Najpier wypisujesz temperaturę najcieplejszego miesiąca czyli: 24,8.. Zadanie.. Najchłodniej jest w.. Jak charakteryzować klimat - odczytywanie klimatogramów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt