Argumenty na obronę jacka soplicy

Pobierz

Gerwazy ukazał pewien fałszywy kontrast pomiędzy wyidealizowanym Stolnikiem Horeszką, a czarnym charakterem Jackiem Soplicą, jednak Jacek nie jest bez winy, może i pod wpływem emocji ale zabił człowieka.5.Jesteś obrońcą Jacka Soplicy, podaj cztery argumenty na jego obronę odnoszące się do dziejów Jacka i jego działalności jako Księdza Robaka.. Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy.. Czuję się zaszczycony przyjmując na swoje ramiona obowiązek obrony podsądnego.. Został za to odznaczony przez Napoleona Legią Honorową.. Zebraliśmy się tu dziś w celu osądzenia Jacka Soplicy.. Należy także wziąć pod uwagę, iż oskarżony w chwili popełnienia zbrodni był niepoczytalny, nie wiedział, co się dzieje.Jacek Soplica - ksiądz Robak jako bohater romantyczny.. Rana była tak silna iż bernardyn postanowił przed śmiercią oczyścić swoje sumienie.. Lektura Pan Tadeusz.. Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych!. Spośród wielu historycznych postaci wyłoniliśmy w końcu jedną - Jacka Soplicę, bardziej znanego jako ksiądz Robak.. Szanowna Ławo Przysięgłych i wszyscy tu zgromadzeni!. Wiele lat temu, młody Soplica niewiele różnił się od swoich bogatych znajomych.Obrona Jacka Soplicy.. Wysoki, przystojny, rumiany, cieszył się względami kobiet, przewaga fizyczna czyniła go pierwszą osobą w powiecie, był wyborny strzelcem, a .Bohater nie umiał żyć z takim piętnem, to tragiczne zdarzenie spowodowało moralny upadek Jacka i jego nieszczęście..

Uczniowie prezentują swoje stanowiska, podając własne argumenty.

Jego życie możemy podzielić na dwa etapy: pierwszym z nim jest życie Jacka hulaki, swawolnego mężczyzny, który bardzo lubił różne rozrywki, zaś drugi to życie Księdza Robaka, osoby skromnej, chcącej pomagać ojczyźnie i rodakom.Uważa, że wszystkie trzy argumenty są doskonałym poświadczeniem prawdy tylko dzięki przedśmiertnej spowiedzi Jacka Soplicy.. Jak wszyscy widzą, znajdujemy się na sali sądowej.. Jak zgodnie orzekli badacze, to właśnie Bernardyn jest główną postacią Pana Tadeusza.. Zebraliśmy się tu dzisiaj wszyscy, by wspólnie osądzić Jacka Soplicę.. Ma być według punktów: 1.. Uwaga!. Przedstaw teze o winie Jacka Soplicy.. Po przybyciu spowiednika ksiądz Robak ostatkiem sił i z bólem serca spowiadał się.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisze krótkie przemówienie, w którym przedstawisz argument o winie lub niewinnosci Jacka Spolicy.. (5 minut) Czy można jednoznacznie nazwać go pozytywną lub negatywną postacią?. Młody Spolica cieszył się.sądzę,że przyda Ci się moja praca.mowa obrończa Jacka Soplicy.dodaj sobie jeszcze argumenty o jego działalności politycznej.jako księdza Robaka.tekst jest mój, więc spokojnie możesz go spisać,,,,, Aby osądzić Jacka Soplicę należy spojrzeć na przeszłość jeszcze raz.Był niesamowicie popularny na litewskiej ziemi, szczególnie lubiany przez społeczność szlachecką oraz ziemiańską..

Moja przemowa ma na celu obronę tego mężczyzny, który, według mnie, nie zasługuje na tak srogi wyrok.

Przede wszystkim dlatego, iż jego biografia jest najpełniejsza, najbardziej dynamiczna oraz dlatego, że zespala on wszystkie wątki (najmniej wątek sporu o zamek, choć to przecież on .Uważam, że podejmowane przez człowieka wybory mają znaczący wpływ na jego życie, kreują przyszłość a te kluczowe niosą daleko idące konsekwencje.. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.. mieście ma stanąć pomnik, poświęcony zasłużonej dla walki o niepodległość postaci.. Czuję się zaszczycony przyjmując na swoje ramiona obowiązek obrony podsądnego.. Nie zjawiliśmy się tu jednak bez celu.. Przypominam wszystkim, że główne oskarżenie to morderstwo popełnione przez Jacka Soplicę na Stolniku Horeszce, powszechnie znanym patriocie, obrońcy Konstytucji Trzeciego Maja i przyjacielu mojego klienta.Mowa obronna Jacka Soplicy.. .Zebraliśmy się tu dziś w celu osądzenia Jacka Soplicy.. Jako obrońca oskarżonego, będę się starała Was przekonać do sprawiedliwego wyroku wobec mojego klienta.. Czytaj całośćPisaliście charakterystykę Jacka Soplicy?. Oskarżonego nie spotka kara pozbawienia wolności, walka toczy się o coś znacznie ważniejszego .Jacek Soplica cieszył się sporą sławą, jak pisze Wiktor Doleżan w jednym z opracowań utworu: " (…) zwany Wąsalem od wielkich wąsów, szlachcic zaściankowy, typ awanturnika i kłótnika..

przygotowane, pojawiły się pośród was ...Chciałbym przedstawić argumenty, które oczyszczą mojego klienta z postawionych tutaj zarzutów.

Zatem, wysoki sądzie i czcigodna ławo przysięgłych, pozwólcie, iż udowodnię wam niewinność mojego klienta.Jesteś obrońcą Jacka Soplicy, podaj cztery argumenty na jego obronę odnoszące się do dziejów Jacka i jego działalności jako Księdza Robaka.. Jednak w momencie, gdy wszystko było już.. 1 Zobacz odpowiedź Ciacooo123 Ciacooo123 Moim zdaniem Jacek Soplica był dobrym człowiekiem.. .Przemowa w obronie Jacka Soplicy.. PILNE!. Zatem, wysoki sądzie i czcigodna ławo przysięgłych, pozwólcie, iż udowodnię wam niewinność mojego klienta.Jak wiadomo, na centralnym placu w naszym.. Nauczyciel proponuje, aby kwestie sporne związane .Spowiedź Jacka Soplicy.. W tym celu posłał po Klucznika zwanego też Gerwazym.. Jacek Soplica, opowiada o dniu, w .Charakterystyka Jacka Soplicy.. Przedstaw teze o niewinności Jacka Soplicy.. Winę za wszystko ponosi Horeszko odrzucił starania Soplicy o rękę swojej córki Ewy, doprowadzając go do rozpaczy, unieszczęśliwił dziewczynę, a sam skazał się na śmierć (wzburzony Jacek zabił Horeszkę w chwili największego załamania, działał nieświadomie).Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz - Sąd nad Jackiem Soplicą.. Wszystkie te cechy młodego Soplicy sprawiły, że uważam go za człowieka porywczego, nierozsądnego, działającego pod wpływem emocji.Sądzę, że prowokujące zachowanie Stolnika i granie na uczuciach Soplicy po części usprawiedliwia winę Jacka..

Argumenty na obronę Jacka Soplicy - wstąpienie do zakonu - symboliczna zmiana nazwiska - poświęcenie się w walkach dla kraju - działalności emisariusza -...

Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych.. Bohaterem, który dokonał wyboru, który zaważył na całym jego życiu jest postać Jacka Soplicy z zamieszczonego fragmentu "Pana Tadeusza".. W mniemaniu ogółu .Wg mnie w początkach swojej wypowiedzi, powinieneś krótko napisać Historię Jacka Soplicy, tzn. najpierw powinieneś napisać kogo zabił itp, gdzie wyemigrował itp, ponieważ z tego zaczniesz, tworzyć argumenty broniące Jacka Soplicy, np. kiedy zabił Horeszkę, zaczął naprawdę żałować tego co zrobił więc wyemigrował do Francji, gdzie zapisał się do Legionów Napoleona, i .Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz - Sąd nad Jackiem Soplicą.. -wstąpił do zakonu bernardynów i dla większej pokuty nazwal się Robakiem.. Największym wyrazem tej popularności było udostępnienie ich głosów podczas zgromadzeń sejmikowych, z którymi Soplica mógł robić, co chciał.. Jacek Soplica w .Oskarżenie Jacka Soplicy - mowa oskarżycielska.. Nie jest to zwykła rozprawa.. Ta nieszczęśliwa miłość prowadzi bohaterów romantycznych do przeobrażanie duchowego: Gustaw, Jacek Soplica, bądź do czynu niegodnego: Konrad Wallenrod, Jacek Soplica.. Wysoki Sądzie!. 2010-05-07 15:09:52; spowiedź jacka soplicy-napisz streszczenie 2009-05-07 17:18:19; Charakterystyka Jacka Soplicy 2010-03-02 18:01:52; charakterystyka Jacka Soplicy 2010-05-17 16:34:30; wymień zasługi jacka soplicy o ktorych opowiada ludowi podkomorzy na podstawie Pana Tadeusza?. Dzisiaj zebraliśmy się tutaj, aby rozstrzygnąć los Jacka Soplicy oskarżonego o zabójstwo Stolnika Horeszki.. Moja przemowa ma na celu obronę tego mężczyzny, który, według mnie, nie zasługuje na tak srogi wyrok.Działalność spiskowa Jacka Soplicy (księdza Robaka) przedstawiona w "Panu Tadeuszu" - prezentacja Odnośnie działalności spiskowej przedstawionej w "Panu Tadeuszu" warto podkreślić, że ksiądz Robak usiłuje przygotować powstanie na Litwie, wspomagające Napoleona przeciw Rosji.Albo nie zgadzała się na nią rodzina jak u Jacka Soplicy, albo była to kobieta dużo starsza jak u Kordiana lub miłość ta jest nieodwzajemniona jak u Gustawa.. która bez Jacka Soplicy nie mogła się obyć.. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony.. .Przemowa sądowa w obronie zmarłego Jacka Soplicy.. Zgłoś błąd Wyświetleń: 1500.. Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych!. 2009-09-19 13:04:58Faza realizacyjna: Krótka rozmowa kierowana przez nauczyciela na temat postępowania głównego bohatera epopei Pan Tadeusz - Jacka Soplicy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt