Określanie godzin po rosyjsku

Pobierz

12:45 - po polsku "za piętnaście pierwsza", po rosyjsku "bez piętnastu pierwsza".W języku rosyjskim zawsze podajemy minuty względem nadchodzącej godziny, a nie, jak po polsku - względem rozpoczętej godziny!. 5:00 - 12:00 - пять, шесть.. часо́вPosted in Gramatyka, Kalendarz, Mini kurs języka rosyjskiego, Określenia czasu, Podstawowe zwroty po rosyjsku, Rosyjski dla początkujących, Słówka rosyjskie, Słownictwo tematyczne, Słownik polsko-rosyjski | Tagged время, день, календарь | Leave a commentNieoficjalne określanie godzin po rosyjskuPrzedstawiam odcinek, w którym nauczycie się określać czas w języku rosyjskim.Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku: przy pomocy przygotowanej planszy objaśnia w jaki sposób w języku rosyjskim podajemy czas nieoficjalny.. Która godzina.. Stron jest 6 i zostały rozmieszczone tak, aby można je było wykorzystać na różnych etapach nauki (od najprostszych, do najtrudniejszych).Plan dnia - określanie czasu.. Opis mieszkania po rosyjsku; Opis pokoju .. W dialogu w tym paragrafie pojawiły się 3 konstrukcje związane z określaniem czasu.. Do podawania czasu w pełnych godzinach stosuje się liczebniki główne, po których następuje odmieniony.. Pory roku po rosyjsku.. Nauczysz się określać która jest godzina i podawać godziny, np. spotkań, odjazdu autobusów itp.odpowiedział (a) 28.02.2010 o 12:50: 16 : 30 - Тридцать Шестнадцатая..

Określanie daty po rosyjsku.

Możemy to zrobić na dwa sposoby - oficjalnie i .Godziny po rosyjsku Podawanie godziny po rosyjsku.. Zaczniemy od godzin.. Mając opanowane liczby, godziny, dni tygodnia i miesiące, można wreszcie nauczyć się podawania daty po rosyjsku.. Przysłówki częstotliwości) 18.. Wiecie jaki są wszystkie trzy sposoby określania czasu w j. rosyjskim .. Pełne godziny.. Zrobiliśmy liczby więc idziemy za ciosem i robimy dzisiaj godziny oraz daty.. Powtórzmy: po polsku powiemy kwadrans po piątej, a po rosyjsku - kwadrans szóstej.. Po pierwsze w Wielkiej Brytanii obowiązuje zegar dwunasto godzinny.. Nauczysz się: określać godziny do god.. Do widzenia po rosyjsku; Jak po rosyjsku Kto to?. Godziny po rosyjsku są kolejnym elementem języka rosyjskiego, które warto opanować.. jest najprostsza.. Zwraca uwagę na dwie konstrukcje: za .. minut .. godzina .. minut po .. godzinie.Określanie godzin po rosyjsku?. Następnie, jeśli jest to niezbędne, można dodać słowo утра (od 4-tej rano do południa), дня (od południa do 17-tej), вечера (od 17- tej do północy) lub ночи (od północy do 4- tej rano), np.:- Która godzina?. Która godzina?. Godziny w języku angielskim konstruuje się trochę inaczej niż w języku polskim.. W Polsce możemy powiedzieć zarówno, że jest godzina 5 jak i .Dzielę się z Wami prostymi ćwiczeniami na określanie godzin - zadaniem uczniów jest po prostu słowne podpisanie godzin z zegarów..

Określanie czasu po rosyjsku.

Pory dnia.. W języku potocznym używamy następujących określeń czasu zegarowego: od godziny 5 do 11 - пять часовутра - одиннадцать часов утра.Na szczęście filozofia określania czasu w tym przypadku zarówno w polskim, jak i rosyjskim jest podobna - określamy liczbę minut, jakiej nam brakuje do nadchodzącej godziny.. Wykorzystamy do tego wszystkie wcześniej wspomniane umiejętności.. Należy zwrócić uwagę na parę .Czas po rosyjsku brzmi inaczej niż po polsku.. Poniżej znajdziecie informacje i wskazówki, jak podawać daty po rosyjsku.Określanie czasu w języku rosyjskim: Pełna godzina: - Do określania czasu w pełnych godzinach wykorzystuje się liczebniki główne, po których występuje odmieniony rzeczownik час.. 12 oraz pełne godziny po godzinie 12; określać połowy godzin oraz określać niepełne godziny z przyimkiem i bez przyimka.. W którym roku?. Pamiętam, jak w początkowym stadium nauki te właśnie różnice .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. W języku rosyjskim liczebników powyżej 12 używa się tylko przy oficjalnym określaniu czasu, np. na dworcu, w radiu, telewizji.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Czas po rosyjsku brzmi inaczej niż po polsku..

Dni tygodnia po rosyjsku.

Hobby i czas wolny po rosyjsku; Opis domu po rosyjsku Menu Toggle.. (uczniowie wpisują po rosyjsku składniki pogody korzystając ze słowników polsko - rosyjskich.po rosyjsku.. Jeśli określamy czas co do dokładnych minut od wpół do pełnej godziny do pełnej godziny, mówimy:W języku rosyjskim możliwe jest również określenie czasu poprzez podanie godziny, a po niej minut.. Jeden zestaw jest z angielskim nagłówkiem, a drugi - z rosyjskim.. Na przykład, po polsku 15:20 to jest "dwadzieścia po trzeciej", po rosyjsku to "dwadzieścia minut czwartej".. ogólnie rzecz biorąc gsy tłumaczy się określanie czasu w języku rosyjskim uczniowie dostają kręćka jeśli chodzi o zasadę o której wspomniała JuliaMulyk23 :) justynawu.Lekcja 6 - Godziny/Daty.. ogólnie rzecz biorąc gsy tłumaczy się określanie czasu w języku rosyjskim uczniowie dostają kręćka jeśli chodzi o zasadę o której wspomniała JuliaMulyk23 :) justynawu: 12-17-2015 00:11: Godziny po rosyjsku.. Nie wiem czy dobrze na wszelki wypadek sobie sprawdź bo czasami tłumacze się mylą ;] Proszę czekać.Podawanie daty w języku rosyjskim.. Liczebniki główne w języku rosyjskim.Zdrowie po rosyjsku; Zawód po rosyjsku; Rodzina po rosyjsku; Dzień dobry po rosyjsku Menu Toggle.. Zacznijmy jeszcze raz od początku i uwzględnijmy formę liczebników, które będą w nich występowały..

Pory dnia po rosyjsku.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt