Krajobraz miejsko przemysłowy wyżyny śląskiej notatka

Pobierz

Obszar GOP-u to najbardziej poglądowy przykład krajobrazu przemysłowego w Polsce.. Przemysł na Wyżynie Śląskiej rozwijał się dzięki bogatym złożom węgla kamiennego.. W podłożu ma platformę paleozoiczną.Odnajdziesz tu materiały przydatne do nauki geografii.. Wyżyna Śląska leży między doliną Odry a Wyżyną Krakowsko - Częstochowską.. Zapraszam uczniów klas piątych.. Krajobraz jest tutaj silnie przekształcony przez człowieka.. jak w tematach 9-13; omówić znaczeni gospodarcze Wyżyny Lubelskiej - rolnicze, przemysłowe i społeczne.. 3.Wymień etapy powstawania obecnego krajobrazu Wyżyny Śląskiej Powstanie krajobrazu miejsko - przemysłowego Odkrycie węgla kamiennego Powstanie kopalń Słabo zaludniona kraina porośnięta lasem Wybudowanie osiedli i miasteczek wokół miejsc wydobycia węgla Dopasuj krajobraz do krainy na której występuje: a) Wyżyna Śląska A .Przemysł na Wyżynie Śląskiej rozwinął się dzięki bogatym złożom węgla kamiennego.Do największych miast Konurbacji Górnośląskiej należą Katowice, Sosnowiec, G.Temat: Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny śląskiej .. wyżyna śląska.. W połowie XVIII wieku zaczęto .Geografia.. Wyżyna Śląska charakterystyka.. Część 2.. Warszawa - krajobraz wielkiego miastaOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Jeszcze około 200 lat temu Wyżyna Śląska była porośnięta lasami i słabo zaludniona..

Temat: Krajobraz miejsko -przemysłowy Wyżyny Śląskiej.

Sprawdzone hasła: Ukształtowanie powierzchni Ziemi.. Otóż Wyżyna Śląska jest niezwykle bogata w cenne surowce.. Wjeżdzając na jej teren, odnosi się wrażenie, że otacza nas ogromne miasto pełne kopalń, hut, koksowni i fabryk.. Wyżyna Śląska opis.. wyjaśnisz znaczenie terminu krajobraz; wymienisz składniki krajobrazu; wymienisz elementy krajobrazu najbliższej okolicyZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Krótko scharakteryzuj krajobraz przemysłowo-miejski na przykładzie Wyżyny Śląskiej.Q.. Słupno, 02.12.2020r.. Od północy graniczy z Równiną Opolską i Wyżyną Woźnicko-Wieluńską, od wschodu z Wyżyną Krakowsko-Częstochowską, od południa z Kotliną Oświęcimską i Kotliną Ostrawską, od zachodu z Kotliną Raciborską i Pradoliną Wrocławską.. gdzie leży Wyżyna Śląska.. Domy mieszkalne sąsiadują z budynkami .Krajobraz Wyżyny Śląskiej to najbardziej przekształcony przez człowieka krajobraz Polski.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk ..

Cechy krajobrazu silnie przekształconego przez człowieka.

W związku z tym przemysł dzieli się na wydobywczy (górnictwo) i przetwórczy (produkcja).Charakterystyka.. Wyżyna Śląska zajmuje powierzchnię 3929 km².. Schläsing, cz. Slezsko, łac. Silesia) - kraina historyczna położona w Europie Środkowej, na terenie Polski, Czech i Niemiec.Od XV-XVI wieku zaczęto wyróżniać podział na Dolny Śląsk i Górny Śląsk.Historyczną stolicą całego obszaru Śląska jest Wrocław.Śląsk położony jest w dorzeczu górnej i środkowej Odry oraz .Krajobraz miejsko-przemysłowy (Wyżyna Śląska) Część 1.. Otóż Wyżyna Śląska jest niezwykle bogata w cenne surowce.. Zapoznaj się z notatką.. Seria:omówić znaczenie warunków naturalnych dla rozwoju rolnictwa na Wyżynie Lubelskiej.. (tory), Sebastian Kaulitzki s. 12 (kość), Sergey Uryadnikov s. 73 (sępy), Sergey Uryadnikov s. 84 (niedźwiedź brunatny), S-F s. 22 (krajobraz miejski), Supertrooper s. 68 (helikopter), Tony Rix s. 88 (irbis), TTstudioŚląsk (śl.. Co jest tego przyczyną?. jak w tematach 9-13; porównać region Wyżyny Lubelskiej z innymi regionami rolniczymi w Polsce.. W niektórych częściach Wyżyny Śląskiej dochodzi do nagłego obniżania się gruntu, miejscami nawet o ponad 20 metrów!. Renesansowy Zamek Piastów Śląskich z XIII-XVI wieku, zwany Śląskim Wawelem wpisany na listę zabytków klasy międzynarodowe znajduje się w:84% Notatki z działu transport; 84% Powtórzenie wiadomości z działu ,,Ruchy ziemi i ich następstwa''..

Klasa 5, temat: Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej; Scenariusz lekcji 14.

Wyżyna Śląska to przykład krajobrazu silnie przekształconego przez człowieka.TEMAT LEKCJI: Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej Klasa V Lekcja otwarta z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych DATA: 11.12.2019, godzina 13.35-14.20, sala nr 214 ZAKRES TREŚCI Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ: II.1 wskazuje na mapie położenie krain geograficznych Polski;Temat: Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej Cel: Będę potrafił/a wymieniać bogactwa naturalne Wyżyny Śląskiej Będę potrafił/a opisać zmiany, jakie zachodzą w uprzemysłowionym środowiskuKarta pracy ‒ "Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej" 33 kB.. Część 3.. W tej sekcji dostępne są następujące materiały do wydruku: Supermiasto - Poznajemy nazwy miast konurbacji śląskiej (szyfr)Temat: Krajobraz miejsko - przemysłowy Wyżyny Śląskiej.. Ich wydobycie przynosi liczne korzyści, jednak wiąże się też z .Wyżyna Śląska - krajobraz przemysłowy W niektórych częściach Wyżyny Śląskiej dochodzi do nagłego obniżania się gruntu, miejscami nawet o ponad 20 metrów!. Rozwój przemysłu na Wyżynie Śląskiej przyczynił się do zniszczenia naturalnego krajobrazuKrajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej; Krajobraz rolniczy Wyżyny Lubelskiej; Krajobraz Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej; Krajobraz wysokogórski Tatr; Twoja wiedza/umiejętności..

Wyżyna Śląska - krajobraz przemysłowy.

Na dzisiejszych zajęciach dowiecie się: 1.. Co jest tego przyczyną?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Oprócz kopalń znajdują się tam też huty, koksownie, elektrownie, fabryki i inne zakłady przemysłowe.Zapoznajcie się z informacjami w podręczniku od str. 54 - 58, przepiszcie notatkę do zeszytu Praca domowa Proszę wykonać ćw.. 4 str. 36, przesyłajcie na mobidziennik Pozdrawiam.. Jakie jest położenie Wyżny Śląskiej na mapie Polski i zlokalizowanych na niej najwiękkszych miast.. Wzrok przyciągają wieże wyciągowe kopalń i kominy hut.. Więcej informacji.. Krajobraz miejsko-przemysłowy Wyżyny Śląskiej ; E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcjiKrajobraz miejsko - przemysłowy na przykładzie Wyżyny Śląskiej; Przemysł to działalność człowieka polegająca na wydobyciu rozmaitych zasobów naturalnych oraz ich przetwarzaniu.. charakterystyka Wyżyny Śląskiej.WYŻYNA ŚLĄSKA 1.. Do największych miast tego obszaru należą Katowice , Sosnowiec, Gliwice i Zabrze.. Ich wydobycie przynosi liczne korzyści, jednak wiąże się też z niebezpieczeństwamiOpisz krajobraz miejsko przemysłowy wyżyny śląskiej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt