Charakterystyka ani shirley przedstawienie postaci

Pobierz

Charakterystyka postaci - opis bądź przedstawienie postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania.Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić a także jej nawyki, przyzwyczajenia.Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea.. To osoba, która byłaby doskonałą i wierną przyjaciółką.. Ania Shirley, sierota rodzice zmarli w wyniku epidemii, gdy miala trzy miesiace, przygarnęli ją państwo Thomas, a później państwo Hammond, gdy Ania podrosła, pomagała w gospodarstwie domowym i w opiece nad mniejszymi od niej dziećmi; potem znalazła się w Domu Sierot, a natepnie .Ocena postaci Ani Shirley ,,Ania z Zielonego Wzgórza" Napisze ktoś?. Ania nosiła skromne ubrania.Przedstawienie Ani Shirley.. Ania Shirley, sierota rodzice zmarli w wyniku epidemii, gdy miala trzy miesiace, przygarnęli ją państwo Thomas, a później państwo Hammond, gdy Ania podrosła, pomagała w gospodarstwie domowym i w opiece nad mniejszymi od niej dziećmi; potem.. poleca 81 %Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. " Ania z Zielonego Wzgórza".. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. 5.Moja opinia o AniKliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ charakterystyka Ani Shirley w wieku 11 i 16 .Ania Shirley jest postacią pozytywną, wzbudzającą sympatię..

Przedstawienie postaci.

(2/2) Charakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury.Najpierw wyjaśnijmy sobie, co to charakterystyka postaci.. Jest sierotą, rodziców straciła we wczesnym dzieciństwie, potem tułała się po obcych domach, trochę mieszkała w sierocińcu, a od jedenastego roku życia znalazła dom na Zielonym Wzgórzu u Maryli i Mateusza Cuthbertów.przedstawienie postaci - opis bądź charakterystyka postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania.. Jasną twarz Ani pokrywały liczne piegi.Ania z Zielonego Wzgórza - Charakterystyka Ani To musi być : 1.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych.. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.. Cechy negatywne 5.. Przedstawienie Postaci - wstęp 2Wygląd zewnętrzny 2 i 3- rozwinięcie 3.. Temat: Jak napisać charakterystykę ?. Ania Shirley to jedna z najsympatyczniejszych i najbardziej oryginalnych postaci literackich.. Wygląd zewnętrzny.. Opis wyglądu zewnętrznego 3.. Carakterystyka ma być napisana prfostymi słowami ale po literacku.Charakterystyka całościowa (dążymy do przedstawienia pełnego portretu postaci, uwzględnienia możliwie wszystkich jej cech) i częściowa (koncentrujemy się na określonym fragmencie osobowości, niektórych cechach - np. życiu uczuciowym, zawodowym, światopoglądzie, stosunku do ludzi)..

Przedstawienie postaci 2.

Pod koniec powieści jest urodziwą szesnastolatką.Transcript Ania Shirley - charakterystyka Przygotowujemy materiał literacki i językowy do napisania charakterystyki Ani Shirley Z jakich elementów kompozycyjnych składa się charakterystyka?. PRZEBIEG LEKCJI: Zajęcia rozpoczynamy od przypomnienia wiadomości na temat elementów składających się na charakterystykę postaci: 1.. - Rozwinięcie.. Cechy pozytywne 4.. Miała rude włosy, które nabawiały ją kompleksów oraz bladą cerę z licznymi piegami.. Zadziwia swoją fantazja i bogactwem wyobrazni, imponuje wytrwaloscia, odwaga i pogoda ducha niezwykla u jednastoletniej dziewczynki o tak smutnej przeszlosci.. Ania nosiła skromne ubrania.. Wygląd wewnętrzny (cechy charakteru).. Ania Shirley, sierota rodzice zmarli w wyniku epidemii, gdy miala trzy miesiace, przygarnęli ją państwo Thomas, a później państwo Hammond, gdy Ania podrosła, pomagała w gospodarstwie domowym i w opiece nad mniejszymi od niej dziećmi; potem znalazła się w Domu Sierot, a .• potrafi opisać wygląd omawianej postaci.. Cechy charakteru: gadatliwa, mała bujną wyobraźnię, uparta, .Charakterystyka Ani Shirley.. Wygląd wewnętrzny 4.Moja ocena postaci Błagam nie ściągajcie z neta od innych bo czytałam dużo i wiem kto napisze sam.. 2 marca 2020 0 Przez admin ..

Ocena postaci.

Jak wyglądała Ania Shirley z książki " Ania z Zielonego Wzgórza" gdy miała 16 lat,.. Posiadała długie, rude włosy, które zaplatała w warkocze.. Ocena postaciCharakterystyka Zenka Wójcika "Ten Obcy" Marcin Borowicz- charakterystyka; Nad Niemnem - charakterystyka bohaterów; Charakterystyka Ani Shirley; Tomasz Judym - charakterystyka "Nie-Boska Komedia" Zygmunt Krasiński - bohaterowie; Charakterystyka Juranda; Bilbo Bagins przed wyprawą; Charakterystyka bohatera, z którym chcę spędzić wak.charakterystyka Ani Shirley (fragment): Ania była szczupłą i wysoką dziewczynką.. Urodziła się w Nowej Szkocji.. W powieści główna bohaterka ulega wyraźnej przemianie.Ania Shirley, tytułowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, jest sierotę, której nikt nigdy nie chciał.. Ania Shirley była bardzo drobną dziewczynką.. - Zakończenie.. Wybrana osoba przedstawia w skrócie historię Ani.Charakterystyka Ani Shirley.. Stwórz ściągę .. dzięki czemu jej opowieści miały niezwykłą postać.. Dziewczynka mając trzy miesiące straciła rodziców.. Jednak Ania wyrosła na piękną młodą kobietę zwracającą uwagę mężczyzn.. Zadanie 1 Przypomnij sobie informacje na temat tworzenia charakterystyki postaci.Pomogą Ci w tym poniższe notatki: Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.Napisz charakterystykę o Ani Shirley Plan 1..

Przedstawienie postaci: Jedenastoletnia dziewczynka, sierota.

Dziewczynka postanowiła zmienić swój wygląd i przefarbowała swoje rude włosy.Shirley była zbyt szczupła, niepozorna, ruda i piegowata, co stanowiło powód nieustannego zmartwienia dziewczynki uważającej się za bardzo brzydką.. Anna Shirley jest główną bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza".. - Wstęp.. Była wyjątkowo inteligentna jak na swój wiek, co pozwalało wygrywać jej liczne konkursy.. Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley.. np. Głównym bohaterem książki Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest [ile ona miala lat.]. Ania Shirley.. Wygląd zewnętrzny: rude włosy zaplecione w warkocze, szarozielone oczy, zgrabny nos, spiczasty podbródek, piegi na.. Zawsze jednak chciala postawic na swoim totez byla uparta i impulsywna.Ania Shirley była bardzo drobną dziewczynką.. Właśnie dzięki niej świetnie deklamowała, ale i sama pisała.. 2010-03-12 19:37:47 Załóż nowy klubPrzedstawienie Ani Shirley.. Miała rude włosy, które nabawiały ją kompleksów oraz bladą cerę z licznymi piegami.. Bardzo wcześnie utraciła rodziców i przez kilka lat była z litości przygarniana przez obcych jej ludzi, lecz zawsze musiała zapracować na swoje utrzymanie, opiekując się młodszymi od siebie dziećmi.Ania Shirley - charakterystyka Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Zanim dostała się do Maryli i Mateusza, przebywała u pani Thomas, pani Hammond, a później w sierocińcu.Od tej pory mała sierotka mieszkała u różnych osób, najpierw u pani Thomas, potem u pani Hammond, następnie w sierocińcu, a później u Maryli i Mateusza.. Przykład tematu: "Od kupca do bogacza.Charakterystyka musi składać się z kilku elementów.. I Wstęp: - przedstawienie postaci.Przydatność 75% Charakterystyka Ani Shirley.. 1.Wygląd bohaterki w wieku 11 lat i w wieku 16 lat (nie piszcie opisu tylko takie wazne informacje jak np. wlosy).. Na początku mieszkała.. .31.03.2020r.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.Charakterystyka "Ani z Zielonego Wzgórza"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt