Lektury balladyna

Pobierz

Udostępnij.. Oba teksty opowiadają o żądzy władzy prowadzącej do najstraszliwszych czynów i popychającej w szaleństwo.. Zapraszamy.. Wyparła się jej i kazała wyrzucić z zamku.Eduelo.pl używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Bardzo dziękuję za obejrzenie prezentacji.. autor: Elżbieta Chrostowska aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15.. Statystyka testu.. Kirkor - książę szukający żony.. Zbłąkana w lesie tu nadchodzi, sina, Okropnie blada, z rozpuszczonym włosem.. rzeki.15 pytań na sprawdzian z "Balladyny".. Jak Balladyna potraktowała swoją matkę?. Balladyna zostaje sama w zamku, nękana wyrzutami sumienia.Utworem "Balladyna" Słowacki nawiązuje do dramatów szekspirowskich, szczególnie zauważalne są związki z "Makbetem".. Skomentuj.. Przebudzenie Goplany i nowe rozkazy dla Skierki i Chochlika.12 Questions Show answers.. Ten plan wydarzeń składa się z 18 elementów.. Juliusz Słowacki.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 3) Chęć ludu na mianowanie zwycięzcy królem i brak zgody zainteresowanego.. Rozwiąż test.Lista wszystkich streszczeń - - MATEMATYKI:.Balladyna przechadza się po zamku Kirkora i postanawia korzystać z bogactwa, które stało się jej udziałem.. O autorze.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś .Balladyna wydała na samą siebie wyrok..

Kto jest autorem lektury?

Została ona napisana w Genewie w 1834r.. Alina - młodsza, różana i jasnowłosa.. 8 Obserwuj autora.Napisz notatkę na temat życia i twórczości Juliusza Słowackiego.. Do domu dwóch sióstr przybywa książę Kirkor.. Rozmowy o ożenku Kirkora.. Przybycie Kirkora do chaty Pustelnika.. Szaleniec, Szaleństwo Ukryj się, Skierko — patrzaj!. Wyślij zgłoszenie .Quiz Balladyna - Test.. Przekazuje mu władzę nad przyrodą, a on mówi jak będą wyglądać jego rządy.Scena 5.Kostryn, który podsłuchał rozmowę z Pustelnikiem, posiada tajemnicę Balladyny.Balladyna - starsza córka, czarnowłosa i blada.. Wymień trzech bohaterów fantastycznych z "Balladyny".Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Przyjęła jej przeprosiny.. Goplana - nimfa, królowa jeziora Gopło.. Zadbaj, aby notatka była przejrzysta i wyraźnie zapisana.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. 1) Jak miała na imię siostra Aliny a) Baśka b) Belka c) Balladyna d) Alina e) Agata f) Blanka 2) Ile osób zabiła Balladyna a) 6 b) 7 c) 4 d) 5 e) 8 f) 3 3) Kim dla Balladyny jest Fon Kostryn a) kochankiem b) mężem c) sługą 4) Goplana kocha .Balladyna mówiąc: "Zastawić stoły na rynkach stolicy", miała na myśli: a) Kraków, b) Poznań, c) Gniezno..

I obłąkaną gryźć będę… gryźć będę….Test z lektury "Balladyna" (Juliusz Słowacki).

Wizyta Filona w chacie Pustelnika.. 2) Wieść o wygraniu Kirkora nad Popielem IV.. 5) Kolejny wyjazd Kirkora w celu odnalezienia aktualnego właściciela korony królewskiej.Balladyna - streszczenie lektury.. Jak nazywał się książę, o którego względy współzawodniczyły siostry - Alina i Balladyna?. Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r. .To był mój pierwszy raz z nazwijmy to od biedy animacją poklatkową więc jestem jeszcze w tym kiepski.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Balladyna jest to książka której autorem jest Juliusz Słowacki.. Skorzystaj z planszy, która znajduje się w klasie, ze .8e pioxyve tshsfrmi eo x]wmÈgi mrr]gl iwx hswxÜtre sr pmri re wxvsrmi [spripioxyv] tp 9x[¶v stvegs[er] ^swxe [ veqegl tvs ioxy;spri 0ioxyv]tv^i^jyrBalladyna- test z lektury.. zwiń / rozwiń nagłówek aby lepiej czytać tekst .. powiem ci, że Balladyna jest tylko epizodem wielkiego poematu w rodzaju Ariosta, który ma się uwiązać z sześciu tragedii, czyli kronik dramatycznych.. Obie biorą udział w konkursie — ta z sióstr, która przyniesie pierwsza z lasu pełen dzban malin, zostanie jego żoną.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839..

Chochlik i Skierka - pomocnicy Goplany.Skrócony plan wydarzeń do lektury Balladyna.

Średnia 9/12.. Quiz w Poczekalni.. Książę ujrzawszy je, nie wie którą ma poślubić.. Gdy to powiedziała, trafił w nią piorun.. Test rozwiązywano: 449627 razy.. Podczas zbierania malin to Alina okazuje się lepsza od swojej siostry Balladyny, ale .Darmowe lektury On-Line, czytaj za darmo w bibliotece online.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. Rozwiąż test!Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. Uwzględnij następujące informacje: - datę i miejsce urodzenia, - datę i miejsce śmierci (miejsce pochówku) - wykształcenie, - miejsca, w których przebywał, będąc na emigracji, - twórczość.. Zbliża się do niej mąż i dowódca straży Fon Kostryn.. Test składa się z 12 pytań.. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Balladyna - charakterystyka bohaterów.. Wyrzuty sumienia Ja twarz zakryję i pod wierzbą siędę; Będę mówiła do niej siostry głosem.. odpowiedź: Bohaterowie realistyczni "Balladyny" to: Balladyna, Alina, Wdowa, Kirkor, Kostryn, Gralon.. Cienił już różne ludzi niebyłych wyszły ze mgły .Balladyna : Akt I Akt II Akt III Akt IV Akt V Epilog: Lektury - głównaŻe cię dręczyła z ranka do poranku….. W jaki sposób Goplana ukarała Balladynę?. Opracował Łukasz Bodziak.. zabiła Aline z zazdrości o Kirkora.. Brakuje odpowiedzi.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty hrabia Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.• Balladyna • Juliusz Słowacki - życiorys • Balladyna - streszczenie w pigułce z testem • Balladyna - streszczenie szczegółowe • Balladyna - opracowanie • Balladyna - motywy literackie • Balladyna - bohaterowie • Sąd nad Balladyną • Balladyna - rozprawki • ciekawostki • Balladyna - cytaty • Balladyna - test z treści-Balladyna- sprawdzian sprawdzian po omówieniu lektury obowiązkowej ID: Language: Polish School subject: Język polski Grade/level: SP 7 Age: 14-15 Main content: Lektury obowiązkowe Other contents: romantyzm Add to my workbooks (22) Download file pdf Embed in my website or blog Add to Google Classroom Add to Microsoft TeamsBalladyna nie godzi się na to i ucieka.Scena 4.Goplana, pragnąc zdobyć serce Grabca, zamienia go w króla dzwonków i wkłada mu na głowę koronę Popiela..

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.

Jaką postacią była Balladyna?. Zygmunt Krasiński.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę tragedię w pięciu aktach!. 4) Wizje Balladyny i jej omdlenie na widok ducha Aliny.. Była to kara śmierci.. Pozwoliła jej zamieszkać w zamku.. Juliusz Słowacki, Balladyna.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Mamy w nich studium psychiki morderczyni, stopniowo tracącej kontakt ze światem, obsesyjnie pragnącej1) Uczta na zamku i wyparcie się Wdowy przez jej córkę.. Monikaa1073 8 miesięcy temu.. Dlaczego Balladyna zabiła swoją siostrę?. Ilość pytań: 19.. Popiel III - dawny król, wypędzony przez brata.. Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być umieszczane również przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne.Chochlik - leniwy, marudny i nieuczciwy sługa Goplany.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Przewiń.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Hrabia zamierza opuścić młodą żonę na kilka dni, by przywrócić tron Popielowi III.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Testy: Lektury szkolne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt