Charakterystyka hektora iliada

Pobierz

Spotykamy się w niej z wieloma bohaterami, którzy mają większe lub mniejsze znaczenie.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Charakterystyka króla trojańskiego.. Jest to młody, dobrze walczący mężczyzna, dowódca wojsk trojańskich.. Hektor nie jest ślepo przekonany o własnej wielkości.Charakterystyka Hektora bohatera "Iliady".. Natomiast Hektor, wódz Troi, jest bohaterem mniej porywczym, stara się żyć rozważnie.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Achilles to dumny, świadomy własnej wartości mężczyzna, niesłychanie mężny i odważny.. Mam problem, otóż napisałam, ale nie za dużo i chciałabym żeby ktoś ubrał to w ładne słowa, dodał coś,poprawił błędy, cokolwiek i według pisania charakterystyki i zaznaczyc akapity:) Królewicz trojański o imieniu Hektor jest bohaterem księgi XII Iliady.. Już na długo przed wydarzeniami z Iliady wróżbici wywróżyli że Parys będzie przyczyną upadku Troi.. Jest człowiekiem niezwykle odważnym, co ukazał w trakcie walki z Achillesem.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Opowiada o jednej z największych i najdłuższych wojen w historii starożytnej Grecji, Odyseja zaś o wieloletniej tułaczce Odysa, który naraziwszy się bogom, nie może spokojnie wrócić do rodzinnego domu.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Głupcze!O to nietrudno.. M.Odziany w zbroję Achillesa, Patrokles wyrusza do walki, a następnie ginie z ręki Hektora, który znieważa jego zwłoki (odziera …Charakterystyka Hektora.. Wspomagany przez Apolla wygrał wiele pojedynków.. poleca 79 % 1554 głosów.. Charakterystyka wewnętrzna Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Swoje cechy charakteru ujawnia nam najpełniej w czasie walki o Troję.. Każdy nich ma inne przesłanki, jeden pragnie zemsty i chwały, drugi honoru i uznania, jednak obydwu przyświeca jeden cel - pokonanie przeciwnika.. Był bratem Parysa, Deifoba i Kasandry oraz mężem Andromachy.. Zbroję specjalnie dla niego wykuł sam bóg Hefajstos.. Iliada wykorzystuje fakty i zdarzenia, które faktycznie miały miejsce w rzeczywistości.Troja, Iliada - opowieść o Troi.. Błąd!. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Najodważniejszy trojański wojownik, zaangażowany i zdeterminowany.. Inni żołnierze ufają mu, polegają na jego doświadczeniu wojskowym.Początkowo bowiem bierze nogi za pas i pospiesznie - by tak rzec - wycofuje się na z góry upatrzone pozycje, czyli biega wokół Troi.. W związku z tym dziecko zostało oddane pasterzowi Agelaosowi aby ten porzucił je w górach.Przydatność 75% Charakterystyka Hektora..

Oprócz: Iliada charakterystyka hektora z cytatami.

Znamy ją m.in. z dzieł greckiego poety Homera (IX-VIII wiek p.n.e.), który stworzył dwa eposy zatytułowane Iliada i Odyseja.. Jest silnym mężczyzną oraz, jak przystało na znakomitego żołnierza, doskonałym jeźdźcem.Charakterystyka Hektora - cechy wewnętrzne Hektor jest doświadczonym, mężnym wojownikiem, wzbudzającym zaufanie wśród swoich towarzyszy.. Bywa zapalczywy i nieustępliwy, choć potrafi też być rycerski i szlachetny.. Na szczęście dość szybko się reflektuje i staje do pojedynku jak prawdziwy mężczyzna.. Iliada jest jednym z najdoskonalszych dzieł literackich starożytności.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Hector) - w mitologii greckiej królewicz i najdzielniejszy bohater trojański; bohater Iliady Homera.. Celem mojej pracy jest skupienie się na bohaterze drugoplanowym - Hektorze.Charakterystyka porównawcza.. Jest mężnym i odważnym wojownikiem.. Jednym z nich jest Hektor.. Uchodził za syna Priama i Hekabe (Hekuba).. Jeden stoi po stronie Trojan, drugi walczy na chwałę Grecji.. Trojańczycy wierzyli, że dzięki niemu wygrają.Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera..

Właściwe są mu jednak także obawy będące udziałem każdego człowieka.Hektor - charakterystyka • Iliada Syn króla Priama i Hekabe, mąż Andromachy i ojciec małego Astianaksa.

Dzieło powstało na przełomie dziewiątego i ósmego wieku przed naszą erą.. Postrach całej armii greckiej, najszlachetniejszy wojownik całej wojny trojańskiej.. Do chwili, gdy starli się w śmiertelnym… Czytaj dalej →Charakterystyczne środki stylistyczne Homera Iliada utrzymana jest w podniosłym, wręcz patetycznym tonie.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. "Iliada" poskreśla heroiczne zmagania Achillesa z losem.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje pojedynek dwóch mężów -Achillesa i Hektora.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Streszczenie utworu wraz z opracowaniem i charakterystyką .Charakterystyka Parysa Parys jest najmłodszym synem króla Priama i królowej Hekabe oraz bratem Hektora.. Początkowo był przeciwnikiem wybuchu wojny o Helenę.Hektor - najstarszy syn Priama i Hekabe.. Ostatecznie duma Achillesa przegrywa a przewyższa ją troska Hektora o rodzinę i ojczyznę.. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. W Iliadzie (jej tytuł zawiera grecką wersję nazwy Troja - Ilion) twórca przedstawił ostatnie tygodnie dziesięcioletnich zmagań Greków (Achajów) i Trojan.Iliada to jeden z najsławniejszych eposów Homera.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Jest najstarszym synem trojańskiego króla Priama i królowej Hekabe oraz mężem Andromachy.. • Iliada, Homer - streszczenie, .Pierwszą wojną opisaną w literaturze europejskiej jest wojna trojańska.. Uwaga!. Treść .W "Illiadzie" Homera nie brak wielu bohaterów.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Mimo to nie jest postacią z brązu.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Gdy jednak bierze w nim górę złość, jest nieprzejednany i nieskłonny do ustępstw..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt